ALUMĪNIJA KATLI, TRAUKI, PANNAS

Alumīnija virtuves piederumi bija ļoti populāri pirms dažām desmitgadēm. Vieglas sudraba pannas ir kļuvušas par hitu gan mājas virtuvēs, gan ēdināšanas nozarē, pateicoties zemajai cenai un iespējai izmantot lielākas pannas. Mūsdienās alumīniju ieskauj mītu vilnis par tā radīto kaitējumu. Alumīnija virtuves traukiem ir gan priekšrocības, gan trūkumi. Ievērojot dažus vienkāršus noteikumus, jūs varat izbaudīt visas šī ēdiena priekšrocības.

Alumīnijs ir viegls, korozijizturīgs metāls. Augsta siltumvadītspēja ļauj katla saturam uzreiz uzkarst, trauki ir piemēroti atklātai liesmai, kas padara to ideāli piemērotu kempinga izbraucieniem. Alumīnijs nebaidās no temperatūras izmaiņām, tas ir plastisks un viegli apstrādājams. Alumīnija īpatnība ir tā, ka tas karsējot reaģē ar skābēm un sārmiem, kā arī ar sāļiem. Ražotāji pārklāj alumīnija traukus ar nepiedegošu slāni vai atstāj bez pārklājuma. Pārklājums novērsīs metāla saskari ar pārtiku, un jūs nevarat baidīties no alumīnija oksidēšanās. Negatavojiet skābi saturošus ēdienus pannās bez pārklājumiem.

Trauki ir izgatavoti no štancēta metāla, kalta vai lieta alumīnija. Alumīnija loksnes izstrādājumi ir vieglākie un lētākie. Plāns metāls ir pakļauts deformācijai no karstuma. Pastiprinot dibenu ar disku, traukus var padarīt stiprākus, taču šādi trauki nebūs īpaši izturīgi. Kalts alumīnijs kalšanas procesā kļūst stiprāks, tā siltumvadītspēja ir augstāka nekā štancētajam. Kaltas alumīnija pannas ir izturīgas pret deformāciju, dibens var būt biezāks par sienām. Šādu trauku cena ir augstāka, bet kalpošanas laiks kļūst garāks. Lietie trauki ir augstākās kvalitātes un izturīgi. Augsta siltumvadītspēja padara alumīniju līdzīgu čugunam. Trauki ir ļoti smagi.

Nepārklāti alumīnija loksnes katli ir piemēroti, ja gatavojat katlā gatavot makaronus, olas, klimpas, kartupeļus vai liesu gaļu. Ja nepieciešams tikai karsts ūdens, tas ļoti ātri uzvārīsies alumīnija pannā. Neuzglabājiet pagatavotus ēdienus alumīnija traukos, negatavojiet ēdienus ar augstu skābes saturu. Speciālie tīrīšanas līdzekļi atjaunos traukiem spīdumu un gaišo krāsu.

Izvēlieties pannas no kalta vai lieta alumīnija ar pārklājumu, kas novērš metāla nepilnības.

Keramikas, akmens un teflona pārklājumi nodrošina pannai nepiedegošās īpašības un palīdz izvairīties no metāla oksidēšanās. Šādās pannās varat pagatavot jebkurus ēdienus un uzglabāt pagatavoto ēdienu ledusskapī.

Alumīnija nepiedegošo virtuves trauku priekšrocības:

Pārklāti alumīnija virtuves trauki neiedarbojas ar pārtiku, neoksidējas;
Katliņā var pagatavot dažādus ēdienus, cept ēdienu, sautēt un vārīt;
Nepiedeguma īpašību noturība ir atkarīga no paša pārklājuma;
Pārklāti podi ir viegli tīrāmi;
Pārklāti kalti vai lietie alumīnija podi ir izturīgi un nelocīsies.
Alumīnija nepiedegošo virtuves trauku trūkumi:
Ja to lieto nepareizi, pārklājums var tikt bojāts;
Nav ieteicams izmantot metāla piederumus vai abrazīvus mazgāšanas līdzekļus;
Pārklājumu var sabojāt termiskais šoks, nelieciet aukstu pārtiku uz karstas virsmas;
Ar rullīti pārklātas plānas štancētas pannas nav izturīgas.

Filtri